• Oddział dwujęzyczny kl.VII

        • W związku z reformą Ministerstwa Edukacji Narodowej z dniem 1 września 2017 roku Gimnazjum nr 116 im. Husarii Rzeczypospolitej zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 169 im. Orła Białego, w której funkcjonować będą oddziały dwujęzyczne począwszy od klasy VII.

          W roku szkolnym 2017/2018 otworzymy co najmniej jeden oddział dwujęzyczny z językiem angielskim (kontynuacja, rozszerzenie) oraz drugim językiem obcym niemieckim lub hiszpańskim. Nauczaniem dwujęzycznym objęte są następujące przedmioty: biologia, geografia i historia.

          1. Na stronie internetowej Biura Edukacji

          http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/szkola-podstawowa-oddzialy-dwujezyczne/14255_oddzialy-dwujezyczne-w

          pojawił się komunikat dotyczący postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2017/2018 do oddziałów dwujęzycznych klas VII ośmioletnich szkół podstawowych.

          Rekrutacja do oddziałów dwujęzycznych w szkołach podstawowych rozpocznie
          się 15 maja br. i będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu informatycznego.

          2. Sprawdzian predyspozycji językowych kandydatów do klasy VII dwujęzycznej przewidziany jest na dzień 6 czerwca br. na godzinę 9.00 w siedzibie szkoły.

           

          3. Harmongram działań Kandydata:Harmonogram_dla_KANDYDATA_do_odzialu_dwujezycznego.doc

          4. Na rok szkolny 2017/2018 przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne do oddziału dwujęzycznego utworzonego w klasie VII ośmioletniej szkoły podstawowej, o którym mowa w art. 25 ustawy – Prawo oświatowe, w pierwszej kolejności przyjmuje się uczniów tej szkoły, zgodnie z kryteriami wymienionymi poniżej. W przypadku wolnych miejsc do oddziałów dwujęzycznych w publicznych szkołach podstawowych, na podstawie tych samych kryteriów mogą być przyjęci kandydaci niebędący uczniami tej szkoły, którzy przystąpili do postępowania. 
          KRYTERIA REKRUTACJI: 

          W pierwszej kolejności przyjmuje się uczniów tej szkoły, którzy: 

          • Otrzymali promocję do klasy VII i uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych

          W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek powyżej, niż liczba wolnych miejsc, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria ustawowe: 

          • Wynik sprawdzianu predyspozycji językowych oraz świadectwo promocyjne do klasy VII szkoły podstawowej z wyróżnieniem (7 pkt.)

          W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu nadal występują wolne miejsca, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria (kryteria o których mowa poniżej mają jednakową wartość): 

          • Wielodzietność rodziny kandydata
          • Niepełnosprawność kandydata
          • Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata
          • Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata
          • Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
          • Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie
          • Objęcie kandydata pieczą zastępczą