• 11 Listopada

10 listopada 2016 r. w Gimnazjum nr 116 odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną ukazującą ważne momenty historyczne naszego kraju i wspólnie przeżyć 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy uroczystości mogli także wysłuchać recytacji utworów
            o tematyce patriotycznej : R. Pisarek „Opowiedz nam, moja Ojczyzno”, M. Konopnicka
            „A jak ciebie…”, E. Słoński „Polska w niewoli”, „Ta, co nie zginęła”, „Do mego syna”, M. Studnicka „Nie zginęła”, M. Czeska „Nasz sztandar”. Pojawiły się również pieśni patriotyczne: „ Rota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „ Legiony”, „Przybyli ułani” w wykonaniu szkolnego chóru
            (uczniowie z klas pierwszych i drugich) przy akompaniamencie Pana Tomasza Obłoja.
            Apel przygotowała Pani Magdalena Pastuch i Pan Przemysław Morawski. W uroczystości wzięli udział nas

• Drgania i fale

Na zajęciach prezentowane są efektowne i interesujące doświadczenia fizyczne.

Zajęcia składają się z dwóch części: Pierwszą część stanowi wykład (z elementami warsztatów) bogato ilustrowany pokazami. W drugiej części uczniowie mogą zaprezentować samodzielnie przygotowane doświadczenia.

Dnia 9.11 tematem były "Drgania i fale"- świetne utrwalenie do egzaminu!

• Pokazy z Fizyki

Kolejne sobotnie wykłady za nami!

Dnia 5.11 liczną grupą udaliśmy się z p. Pauliną Czerenko oraz p. Wojciechem Barszczem na Uniwersytet Warszawski. Tematem było „Prawo Archimedesa wokół nas”. Wykład prowadził ulubiony przez nas dr Andrzej Wysmołek. Przy tylu ciekawych doświadczeniach trudno byłoby nie zrozumieć tego prawa.

• WARS i SAWA - przedłużenie certyfikatu

Dnia 21 października 2016 r. nasze gimnazjum otrzymało przedłużenie prestiżowego certyfikatu WARS i SAWA, który przyznawany jest szkołom wspierającym uczniów uzdolnionych.

Zgodnie z procedurą przyznawania Certyfikatu WARS i SAWA, szkoły po 3 latach od uzyskania Certyfikatu mogą ubiegać się o jego przedłużenie na czas nieokreślony, przedkładając odpowiedni wniosek, stanowiący wyciąg z przeprowadzonej w szkole wewnętrznej ewaluacji szkolnego programu wspierania uzdolnionych. Bezterminowy Certyfikat w bieżącym roku szkolnym został przyznany 24 szkołom.

• Pokazy z fizyki

Ruszyły kolejne wykłady z fizyki na Uniwersytecie Warszawskim. Nie mogło nas tam zabraknąć 😉 Ich celem jest zainteresowanie młodzieży fizyką, a poprzez przedstawienie różnorodnych doświadczeń i pokazów stanowią one doskonałe uzupełnienie lekcji szkolnych. Pierwszy z serii miał miejsce 8
        • Konkurs NBP dla młodzieży

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej, piętnastej już edycji „Konkursu na pracę pisemną”, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

Gimnazja: „Czy tylko skarbonka? Jak oszczędzać pieniądze, których nie widać”;
            Szkoły ponadgimnazjalne: „Mądre i odpowiedzialne zadłużanie się – jak unikać pułapek kredytowych?”.

• ZEBRANIA DLA RODZICÓW

W dniu 27 czerwca 2016 r., o godz. 17.00 odbędzie się zebranie rodziców przyszłych uczniów klas czwartych.

W dniu 27 czerwca 2016 r., o godz. 18.00 odbędzie się zebranie rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych.

W dniu 28 czerwca 2016 r., o godz. 17.00, odbedzie się zebranie rodziców przyszłych uczniów oddziału przedszkolnego.

• Budżet Partycypacyjny

Dzień dobry,

Od dzisiaj do 24 czerwca można głosować na projekty budżetu partycypacyjnego.

Projekty są na stronie w OBSZARZE 2:

1. Doposażenie Gimnazjum nr 116 w sprzęt sportowy MIEJSCE NR 2
            2. Całoroczny cykl turniejów piłki nożnej Wilanowska Liga Mistrzów dla dzieci MIEJSCE nr 14

Paweł Wojciechowski

• Warszawa w Twojej legendzie

Z przyjemnością informujemy, że w organizowanym przez Muzeum Warszawy konkursie literackim „Warszawa w Twojej legendzie” uczniowie naszej szkoły : Zuzanna Buszmicz, ucz. kl. 1 d gimnazjum zajęła III miejsce, a Mikołaj Kustra, ucz. kl. 2 d gimnazjum – otrzymał wyróżnienie (lista laureatów została zamieszczona na stronie internetowej: www.muzeumwarszawy.pl ).
            Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 3 czerwca 2016 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52), na którą zapraszamy laureatów .
            Serdecznie zapraszamy również do Czytelni Muzeum Warszawskiej Pragi na głośne czytanie nagrodzonych w konkursie legend podczas Nocy Bibliotek 4 czerwca br. w godz. 17.30 – 20.00.

Wtorek 14.05.2024